לפני שנים רבות רק עשירים ובני אצולה יכלו להרשות לעצמם תמונות בבית. לעומת זאת, בימינו כל אחד מוזמן לקשט את ביתו בתמונות! אתם לא חייבים לקנות אחת; עם חומרים בהישג יד ודמיון מפותח אפשר ליצור עשרות תמונות, גם אם אתם לא בדיוק אמדאו מודיליאני.

 1. גאומטריה
 • כיום צורות גאומטריות נחשבות לאחד מהדפוסים הכי פופולריים לקישוטי דירה. וליצור אחד – משימה פשוטה ביותר! שרטטו בבירור מרובעים, ואת המרובעים חתכו למשולשים. כל מה שנשאר זה לצבוע איך שמתחשק לכם, וזהו! קיבלתם תמונה אפנתית, מסוגננת ואלגנטית.

 1. חותמות
 • במשחק קצר עם צבעים מנוגדים ושימוש ב”חותמות” טבעיות (פרחים, למשל), אפשר ליצור ציורים ייחודיים, ולהיות בטוחים שכאלו יש רק לכם. נסו לצייר על קנבס לבן פרחים בצבעים עסיסיים – התוצאה תפתיע לטובה אפילו את אלה שמעריכים אמנות ברמה גבוהה.

 1. שבלונות
 • כל ענף מסוגל להפוך לשבלונה לתמונה שלכם. מקמו את הענף על הקנבס, רססו עליו ספריי צבע ותורידו את הענף; ואל תספרו לאף אחד איפה קניתם את יצירת המופת הזאת.

 1. בדים
 • מי אמר שהתמונות בבית חייבות להיות מצוירות? חתיכות של בד יפה לא יפגעו בארנק ויהיו תוספות מרעננות לחדר הילדים או המטבח, שבהם בדרך כלל מעריכים פשטות. לקישוט הסלון עדיף לבחור בדים יקרים יותר, למשל משי או קטיפה.

 1. כפתורים
 • איפה שיש בדים יש גם כפתורים. כפתורים נחשבים לקישוט אצילי: הם לא יקרים, ואפשרויות הקישוט בהם רבות – מתיק משעמם ועד לחדר מונוטוני.  ותמונה של לב מכפתורים תמיס את הלבבות של כל המתבוננים בה.

 1. טפטים
 • בדומה לבדים, בתפקיד התמונה יכולים לשמש גם טפטים. מומלץ לתלות כמה תמונות בסגנון ברצף, אחרי הכל, תמונה יחידה של פיסת טפט נראית קצת מוזר. תמונות עם טפטים בעלי עיטורים ופרחים נראות מדהים על רקע של קיר מונוטוני.

 

 1. חוטים ומסמרים
 • חוטים שמתוחים על מסמרים נראים מרשימים במיוחד, למרות שקשה לדמיין משהו שמתאים פחות לתיאור. ולמרות כל זאת, התמונות שנוצרות מהם נראות כמו יצירות מופת. לסגנון הזה אפילו יש שם – סטרינג ארט.

 1. חלקים
 • כל שרבוט או אבסטרקציה הופכים לאפנתיים ברגע שמחלקים אותם לחלקים. מתחו בד על כמה מסגרות לתמונות, שימו אותן אחת ליד השנייה כך שייווצר מהן קנבס יחיד, נפנפו ברשלנות עם מכחול מלא צבע כמה פעמים, נתקו את הבדים ותלו אותם על הקיר.

 1. שעועית.
 • באמנות אפשר להשתמש במגוון רחב של חומרים טבעיים, כולל מוצרי מאכל כגון שעועית. אך לפני שתתחילו להדביק שעועית לכל אורך התמונה, צבעו את הסקיצה של הציור שאתם מתכננים לעשות. תבחרו במשהו יחסית פשוט בתור סקיצה, ותשתמשו בסוגי שעועית בעלי הרבה צבעים מתנגדים.

 1. ענפים
 • הטבע עשיר בחומרים שיכולים לשמש אתכם באמנות. ענפים יבשים, למשל, לא פעם הפכו לדמויות הראשיות בעבודות יד. אנו מציעים לכם להפוך מסגרת לתמונה על פניה ולהדביק על גבה כמה ענפים צבועים. ומה אז? למען האמת, זה הכל! התמונה מוכנה. התוצאה הסופית נראית לא פחות מוזרה מיצירות אמנות רבות בעלי גדולה עולמית.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *