כל אחד מאתנו מכיר מוצרים שהוא מעדיף לא לאכול ביחד.

קיפודה אספה  עבורכם המלצות של תזונאים מובילים הבטן שלכם הולכת להגיד תודה.

סנדוויץ גבינה וקפה

אחד מהאכלים האהובים על הבוקר. נכון גבינה זה לא מוצר הכי בריא, אך בכל זאת יש בה כמות גדולה של סידן החיוני למערכת עצבים, מערכת כלי דם ולעצמות. פחמימות של לחם בולמים השפעה חיונית של סידן וקפה פשוט מאפס את השפעת הסידן.

המלצה – תחליפו את הקפה בתה ירוק, כך תועלת של הסידן תתקיים.

עגבניות ומלפפונים

אין בית שלא מכינים בו סלט המורכב מעגבניות ומלפפונים. אך מחקרים אחרונים הראו שערבוב של ירקות האלה גורם לנפיחות וויטמינים החיוניים לא נקלטים באופן מלא.

המלצה – כדאי לאכול את ירקות האלה בנפרד היום סלט עם עגבניות, מחר ממלפפונים.

בשר ותפוחי אדמה

שילוב מאד כבד בשביל מערכת עיכול שלנו. עמילן (תפוח אדמה) מתפרק בסביבה אלקלי וחלבון בסביבה חומצית. שניהם ביחד “נתקעים” להרבה זמן במערכת העיכול, וגורמים לצרבות, גזים והרגשות לא נעימות בבטן.

המלצה – עם בשר הכי טוב לאכול מוצרים ללא עמילן: ברוקולי, חסה, שעועית.

כוסמת וחלב

בכוסמת נמצאת כמות גדולה של ברזל, בחלב סידן ורבים חושבים שמדובר בשילוב מאד בריא. אך ברזל וסידן לא מתחברים אחד עם השני ומפריעים לחברו בספיגה. כאשר אנו אוכלים כוסמת עם חלב אנחנו פשוט מנטרלים של חלקים חיוניים בכל אחד מהמזונות.

המצלה – תוכלו מוצרי חלב ומאכלים עם כמות גדולה של הברזל בזמנים שונים.

בירה ובוטנים

אין בר שלא מגישים לכם צלחת בוטנים יחד עם בירה שהזמנתם. מוצרים עם כמות גדולה של נתרן לא כל בך בריאים בשבילנו ויחד עם זה הם גורמים להתייבשות. תחושת התייבשות גורמת לנו לשתות… ולהזמין עוד בירה. מביאים לנו עוד בירה עם עוד בוטנים….הבנתם את הרעיון.

אננס ומוצרי חלב

אננס מכיל אנזים טבעי – ברומלין, אשר יחד עם מוצרי חלב יכול לגרום לאיטיות במערכת העיכול. ובמקרים קיצוניים שילוב זה יכול לגרום אפילו להרעלה.

בננות ומוצרי חלב

קיימים ויכוחים רבים על שילוב של 2 מוצרים האלה שהפכו לחלק בלתי נפרד בתפריט מזון בריא. דעה מובילה אצל תזונאים טוענת שפירות מתוקים כדאי לאכול בנפרד ממוצרים אחרים. שילוב של בננות ומוצרי חלב יכול לגרום להאטה של מערכת העיכול.

המלצה: בננה היא מוצר נהדר לארוחת ביניים.

קיפודה פעם החליטה להפסיק לערבב, חביתה יצאה לא משהו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *